Speciální kamery


CCTV kamery
Proč kamery
Kvalitní kamerový systém
Kamerové systémy
Kniha jízd
Alarmy do domu
Elektronická kniha jízd
Kamery HD-SDI
Alarmy do bytu
Jak vybrat kameru
Kamerové systémy Frýdek-Místek
Typy kamer
IPC kamery
Analogové a IP kamery
AHD kamery
Jak nainstalovat kamery
CCTV kamery
Rozpoznání SPZ
Speciální kamery
Instalace bezpečnostních kamer
Kamery v dopravě
Před instalací
Kamerový systém jako ochrana majetku
Inteligentní analýza
Ochrana bytového domu
Kamerové systémy ve vozidlech
Kamerové systémy Praha
Kamerové systémy Ostrava
Ochrana majetku
Kamerové systémy - proč
Kamery v baráku
Kamerová prevence
Bezpečnost pomocí kamer
Bezpečnostní cctv

CCTV kamery

Speciální kamery

Nejnovější trendy v oblasti CCTVNovinkou v oblasti IP kamerových bezpečnostních systémů je přesun různých typů detekcí přímo na kamery samotné. Protože IP kamery mají v sobě zabudovaný malý počítač, umožňuje tato technologie čím dál větší výzvy a možnosti.

Procesory, které se montují do modulů IP kamer mají větší a větší výkon a zvládají náročnější výpočty. Samozřejmě rozšířenou umělou inteligenci nemůžete očekávat u modelů bezpečnostních IP kamer v nižší cenové hladině. Důvod je prostý, právě levné IP kamery nemají ideálně rychlý procesor. Představte si, že detekce jakýchkoli informací musí kamera zvládnout 25 krát za jedinou sekundu. To je při vysokém rozlišení IP kamer hodně informací a proto je zapotřebí rychlý procesor.

Ale vrátíme se k tomu, co je možné už dnes detekovat přímo na jednotlivé kameře.

Detekce obličejů

IP kamera, která je vybavena touto funkcí umí v obraze vždy vyhledat a ohraničit obličej. IP kamera sleduje okolí pomocí 16 megapixelového snímače a tento vysoce detailní obraz prohledává na známé tváře. Pokud je hledaná osoby nalezena, IP kamera umí oznámit tuto událost operátorovi kamerového systému. Společně s dalšímy chytrými IP kamerami v rozsáhlém systému je možné sledovanou osobu kontrolovat po celém městě nebo areálu. Jak se instalují kamery ? Důležité je pokrytí kamerami, je nutné aby potřebaný prostor byl pokrytý velmi podrobně.

Celá analýza obličeje je velmi úspěšná. Aktuálně se udává, že přesnost detekce je více než 90% a další aktualizace softwaru v kameře slibují další vylepšení této hodnoty.

Otočná kamera a detekce

Pokud je kamera otočná, může sledovaný objekt kontrolovat po celé délce a prostoru, kde operuje. Dokáže se na sledovaný objekt zaměřit a natáčet a zoomovat svjů pohled tak, že osoba je vždy ve středu obrazu a v podstatě není kam se schovat.

Automatické stopování objektů je daleko větší problém v noci. Především v neosvětlených oblastech, kde je nerovnoměrné osvětlení jen sem a tam nějaká pouliční lampa. Proto mají tyto sledovací otočné kamery také adaptivní noční vidění pro komplexní kamerové systémy Ostrava. Kamera automaticky reguluje sílu svitu a obraz není přesvětlený. Je akorát přisvícený tak, aby vždy bylo vidět krásně ostrý obraz. Samozřejmě je video v noci černobílé, ale zato funguje za jakýchkoli světelných podmínek. Díky automatické regulaci je jedno, v jakém prostředí je kamera, i na krátké vzdálenost automatika funguje velmi pekně.

Detekce násilí v kamerách

IP kamery se učí behaviorální funkce. To znamená, že dokáží identifikovat začínající potyčku a alarmovat ještě než dojde k fyzickému napadení. Zdá se to šílene ? Ani ne, pokud si uvědomíte, že takových útoků se denně děje ve městech hodně především o víkendech a nočních akcích.

Jde o poměrně novou disciplínu, která jde opět ruku v ruce s vysokým výpočetním výkonem kamer a počítačů celkově. Městské kamerové systémy jsou o dost bezpečnější, stejně tak třeba kamery vyhodnotí podezřelé chování na při sportovních utkáních. Odhalení vandalů je opravdu o dost jednodušší. S tímto systémem každá kamera posílá data na centrální servery a tam jsou speciální softwary, které mají behaviorální detekce a složité algoritmy. Do budoucka lze počítat s dalším rozšířením funkčnosti dle požadavků.

Kamery v dopravě

V poslední době se velmi rozmáhá instalace bezpečnostních kamer v dopravních prostředcích. Především je to díky velmi nízké ceně analogových kamer, které pro přehledovou situaci bohatě dostačují. Vzhledem k ceně vozidla je hodnota kamerového systémy třeba v autobuse naprosto mizivá a pohybuje se v řádech setin procent.

Řidič má ve svém pracovním prostoru, tedy v kabině dokonlý přehled o cestujících a o prostoru kolem dveří. Což je u delších souprav dost důležité a předchází to nebezpečným situacím, když někdo vystupuje déle než je potřeba. Nebo může řidič snadno zkontrolovat, zda psi mají náhubek a případně upozornit cestujícího aby vystoupil. Stejně tak to ochrání cestující před kapsáři, protože pokud uvidí ve voze kamery, odradí je to.Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Petr Maxim
Chci kamerový systém na rodinný dům, máte doporučení na spoelhlivou firmu ?
Iva
chceme kamery do našeho naneláklu, máte něco skladem ?
Honza
Ahoj, doporučíte nějaký dobrý a levný kamerový systém na kontrolu baráku ? Děkuji :)
kapitan
kamery mame na chalupe a jsem v klidu. zaroven je k tomu ale potreba alarm za par korun !
dinam80
Taky jsme potřebovali kamery, jsme kousek od Ostravy. Našli jsme kamerovesystemyostrava.cz. Mě i manželov se líbil přístup, technik přijel na prohlídku a pak jsme instalovali.
Jana
Mame novy dum v Ostrave a chci nejake kamery, Doporucte prosimm dobrou firmu dekuji Jana Mala.
František Shnáněl
My máme kamery od www.kamerovysystem.cz a šlaou dobře. Takže doporučuju skusit to tam.
Jindra Polach
Nemate tip na nejakou spolehlivou firmu co umi kamery instalovat ? potrebuju si to dan do moji firmy.dekuji

Kamerové systémy - antivandal kamery nelze je rozbít, jsou vhodné pro bytové domy apod. | Dodáváme kamerový systém na Slovensku, ochrana kanceláří, instalace alarmů | Kamerový systém dohlédne na Váš majetek odkudkoli | Kamerové systémy po celé ČR, kvalitní komponenty jsou základ úspěšného nasazení. Zabezpečení a ostrahu zajistí kamerové systémy Frýdek-Místek pro instalaci ve Frýdku Místku a okolí. | Pokud potřebujete strážit sklady nebo rodinný dům v Ostravě a okolí, namontujeme Vám kamerový systém Ostrava kvalitně a rychle. | Potřebujete malíře ? Doporučujeme malování Frýdek Místek provádí levné malířské práce. | Kamerové systémy pro rodinný dům |