Typy kamer


CCTV kamery
Proč kamery
Kvalitní kamerový systém
Kamerové systémy
Kniha jízd
Alarmy do domu
Elektronická kniha jízd
Kamery HD-SDI
Alarmy do bytu
Jak vybrat kameru
Kamerové systémy Frýdek-Místek
Typy kamer
IPC kamery
Analogové a IP kamery
AHD kamery
Jak nainstalovat kamery
CCTV kamery
Rozpoznání SPZ
Speciální kamery
Instalace bezpečnostních kamer
Kamery v dopravě
Před instalací
Kamerový systém jako ochrana majetku
Inteligentní analýza
Ochrana bytového domu
Kamerové systémy ve vozidlech
Kamerové systémy Praha
Kamerové systémy Ostrava
Ochrana majetku
Kamerové systémy - proč
Kamery v baráku
Kamerová prevence
Bezpečnost pomocí kamer
Bezpečnostní cctv
Kamery
Ochrana stavby

CCTV kamery

Typy kamer

V dnešní moderní době jsou kamerové systémy Frýdek-Místek tak standardní součástí života, že je naprosto ignorujeme. Využívají se ve státní správě, velkých i malých firmách a dnes již není výjimečné jejich použití soukromými osobami. Těmito kamerovými systémy se sledují konkrétní prostory, zjišťuje se plynulost pohybu na silnicích, průjezdnost komunikací, je jimi zajištěna perimetrická ostraha velkých ploch a podobně. Každé toto využití kamerového systému je jinak náročné na kvalitu obrazu a také na ukládaný záznam. V praxi to znamená použití záznamového zařízení s připojením několika bezpečnostních kamer současně. Tyto nahrávací zařízení mohou být jednoúčelová s pevně daným maximálním počtem připojených kamer nebo lze použít jako záznamové zařízení počítač, u kterého je nejvyšší množství zapojených kamer limitováno procesorem.

Kamery se dnes dají obecně rozdělit do těchto základních skupin:

Podle typu snímání

- kamery s černobílým snímáním - tyto kamery snímají sice pouze v černobílé, ale zase se vyznačují větší světelnou citlivostí, proto jsou vhodné pro sledování prostor s horšími světelnými podmínkami.
- kamery s barevným snímáním - kamery s barevným snímáním mají lepší zobrazení. Obrazově jsou přehlednější a podle jejich obrazu rychlejší orientace, mají však nižší světelnou citlivost oproti černobílým kamerám. Z toho důvodu se některé barevné kamery samy přepínají do černobílého snímání, když se zhorší světelné podmínky.

Podle typu připojení

- analogové kamery - jsou to standardní CCTV kamery. Používají se buď 0.4Mpix (tzv. analogový systém) nebo kamery až 2 Mpix (tzv. HD-SDI systém)
- IP kamery - umožňují přenášet obraz a zvuk po počítačové síti. Každá kamera má svou vlastní IP adresu, to znamená, že jde zapojit kdekoli, kde je síť internet. Kamery mají integrovaný web server, což umožňuje kameru nastavovat z počítače a také přímo v prohlížeči vidět obraz z kamery.

Tyto druhy kamer, lze v kamerovém systému Frýdek také v některých případech kombinovat a lze tedy docílit potřebných parametrů snímání podle požadavků každé instalace a zákazníka. Obecně platí, že standardní obraz poskytují analogové kamery, střední a vysokou kvalitu obrazu zajišťují IP kamery, případně analogové kamery HD-SDI.

Při návrhu kamerového systému záleží na potřebách zadavatele a jeho finančních možnostech. Kamery HD-SDI se používají kamerových systémech v místech s vysokým nárokem na světelnou citlivost a kvalitu záznamu, tento systém ale má omezení v použití koaxiálního kabelu jako spojovacího materiálu mezi kamerou a nahrávacím zařízením, také typ a provedení kamer je zde znatelně omezen. Cena je také vyšší než u ostatních typů kamer. Naopak pokud máme kamerový systém Frýdek-Místek složený z IP kamer je možnost si vybrat ze širokého spektra výrobků od nižšího rozlišení až po výrobky s kvalitou záznamu na úrovni obrazu systému HD-SDI, ale s drobnou nižší světelnou citlivostí. Výhodou tohoto kamerového systému je také použití UTP nebo STP kabelů, které se standardně používají jak pro budování lokálních počítačových sítí, tak při instalaci zabezpečovací techniky. Výhodou také je možnosti napájení kamery po kabelu (tzv. PoE), bez nutnosti přívodu napájení zvláštním kabelem. Kamery lze také kombinovat se systémem zabezpečení objektu a to obousměrně, tzn. jak aktivací záznamu kamerového systému zabezpečovací technikou, tak aktivací zabezpečovací techniky (vyvolání poplachu) po zjištění pohybu ve sledovaném místě. Dnešní použití kamerových systémů má široké možnosti uplatnění. Detailní návrh i konečnou realizaci profesionálně provede firma Sikur Systems s.r.o. Frýdek-Místek.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Petr Maxim
Chci kamerový systém na rodinný dům, máte doporučení na spoelhlivou firmu ?
Iva
chceme kamery do našeho naneláklu, máte něco skladem ?
Honza
Ahoj, doporučíte nějaký dobrý a levný kamerový systém na kontrolu baráku ? Děkuji :)
kapitan
kamery mame na chalupe a jsem v klidu. zaroven je k tomu ale potreba alarm za par korun !
dinam80
Taky jsme potřebovali kamery, jsme kousek od Ostravy. Našli jsme kamerovesystemyostrava.cz. Mě i manželov se líbil přístup, technik přijel na prohlídku a pak jsme instalovali.
Jana
Mame novy dum v Ostrave a chci nejake kamery, Doporucte prosimm dobrou firmu dekuji Jana Mala.
František Shnáněl
My máme kamery od www.kamerovysystem.cz a šlaou dobře. Takže doporučuju skusit to tam.
Jindra Polach
Nemate tip na nejakou spolehlivou firmu co umi kamery instalovat ? potrebuju si to dan do moji firmy.dekuji

Kamerové systémy - antivandal kamery nelze je rozbít, jsou vhodné pro bytové domy apod. | Dodáváme kamerový systém na Slovensku, ochrana kanceláří, instalace alarmů | Kamerový systém dohlédne na Váš majetek odkudkoli | Kamerové systémy po celé ČR, kvalitní komponenty jsou základ úspěšného nasazení. Zabezpečení a ostrahu zajistí kamerové systémy Frýdek-Místek pro instalaci ve Frýdku Místku a okolí. | Pokud potřebujete strážit sklady nebo rodinný dům v Ostravě a okolí, namontujeme Vám kamerový systém Ostrava kvalitně a rychle. | Potřebujete malíře ? Doporučujeme malování Frýdek Místek provádí levné malířské práce. | Kamerové systémy pro rodinný dům |