Jak vybrat kameru


CCTV kamery
Proč kamery
Kvalitní kamerový systém
Kamerové systémy
Kniha jízd
Alarmy do domu
Elektronická kniha jízd
Kamery HD-SDI
Alarmy do bytu
Jak vybrat kameru
Kamerové systémy Frýdek-Místek
Typy kamer
IPC kamery
Analogové a IP kamery
AHD kamery
Jak nainstalovat kamery
CCTV kamery
Rozpoznání SPZ
Speciální kamery
Instalace bezpečnostních kamer
Kamery v dopravě
Před instalací
Kamerový systém jako ochrana majetku
Inteligentní analýza
Ochrana bytového domu
Kamerové systémy ve vozidlech
Kamerové systémy Praha
Kamerové systémy Ostrava
Ochrana majetku
Kamerové systémy - proč
Kamery v baráku
Kamerová prevence
Bezpečnost pomocí kamer
Bezpečnostní cctv
Kamery
Ochrana stavby

CCTV kamery

Jak vybrat kameru

Způsob optického vidění kamer

Důležitou složkou, jak se převádí video z bezpečnostní kamery jsou dvě součástí - snímací čip a objektiv kamery. Nejdřív paprsky světla projdou přes objektiv kamery, který tyto paprsky nasměruje na snímací čip. Čip konvertuje světlenou informaci na digitální informaci, který lze dále zpracovávat. Oba prvky bezpečnostní kamery mají mnoho součástí, které určují výslednou kvalitu obrazu.

Objektiv

Pro všechny bezpečnostní kamery je důležitý snímací úhel kamery, který je nastaven ohniskovou vzdáleností v objektivu. Čím je tato vzdálenost vyšší, tím je vyšší zoom a úhel snímání je užší. Objekty jsou tak bližší a je vidět daleko více detailů. Samozřejmě nevýhoda je, že při menším úhlu nejde vidět tolik sledovaného prostoru. Vždy je tedy nutno zvolit vhodný kompromis mezi detaily a velikostí plochy. Proto vždy doporučujeme kamery, které mají proměnnou ohniskovou vzdálenost (varifokální objektiv), takže lze vždy na místě přesně nastavit zoom. Existují samozřejmě také kamerové systémy s fixním objektivem. Tyto objektivy jsou levnější, ale nemůžeme je nijak nastavit. Varifokální objektivy se mohou instalovat s motorickým zoomem, tedy lze ohniskovou vzdálenost ovládat vzdáleně pomocí záznamového zařízení nebo PC.

Kvalitu detailů lze rozdělit do několika skupin:
  • Přehledová kvalita - je nutno vidět, zda se někdo v daném prostoru pohybuje
  • Rozpoznání osoby - jsou vidět základní vlastnosti osoby
  • Identifikace - rozpoznáme dostatečné detaily člověka pro jeho identifikaci
  • Detailní identifikace - kompletní detaily výrazu tváře


Digitální zoom

Mnoho lidí si myslí, že obraz lze digitálně zvětšit a uvidí konkrétní detaily. Nicméně to jsou pouze triky filmových studií. Důvod je velmi prostý, obraz z kamery jednoduše dodatečné detaily neobsahuje, takže digitální zvětšení je nemůže nijak přičarovat. Vždy se tedy dívejte na obraz z kamerového systému jako na největší kvalitu, kterou lze z kamer dostat. Žádné procesy s nahraným obrazem již kvalitu detailů z kamerového systému nezlepší.

Snímací čip kamery

Kamerové systémy a jejich základní součásti, tedy bezpečností kamery se osazují snímacími čipy, které jsou založeny na dvou technologiích. Pro digitální IP kamery a také pro analogové kamery se využívá snímací čip CCD. Pro IP kamery s vyšším rozlišením se pak osazují čipy CMOS. Kamery s čipem CCD mají daleko lepší obraz při horším osvětlení, na druhou stranu jsou CCD čipy dražší. CMOS jsou naopak levnější a daleko jednodušší je dosáhnout vysokým megapixelových rozlišení. Při výběru IP kamer dávejte pozor právě na snímací čip. Levné kamery budou mít čip CMOS, kde je kvalita obrazu v noci horší a kamerový systém tak nemusí splnit svůj účel.

Korekce obrazu

Moderní kamery mají integrované zpracování obrazu, které se jmenují DSP čip. Tyto části bezpečnostních kamer jsou odpovědné za digitální úpravu obrazu před samotným výstupem z kamer. DSP čip se tak stará například o korekci protisvětla (WDR), barevnou vyváženost kamer, redukci obrazového šumu apod. Opět platí, levnější kamery nemají tolik funkcí na DSP čipu než dražší.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Petr Maxim
Chci kamerový systém na rodinný dům, máte doporučení na spoelhlivou firmu ?
Iva
chceme kamery do našeho naneláklu, máte něco skladem ?
Honza
Ahoj, doporučíte nějaký dobrý a levný kamerový systém na kontrolu baráku ? Děkuji :)
kapitan
kamery mame na chalupe a jsem v klidu. zaroven je k tomu ale potreba alarm za par korun !
dinam80
Taky jsme potřebovali kamery, jsme kousek od Ostravy. Našli jsme kamerovesystemyostrava.cz. Mě i manželov se líbil přístup, technik přijel na prohlídku a pak jsme instalovali.
Jana
Mame novy dum v Ostrave a chci nejake kamery, Doporucte prosimm dobrou firmu dekuji Jana Mala.
František Shnáněl
My máme kamery od www.kamerovysystem.cz a šlaou dobře. Takže doporučuju skusit to tam.
Jindra Polach
Nemate tip na nejakou spolehlivou firmu co umi kamery instalovat ? potrebuju si to dan do moji firmy.dekuji

Kamerové systémy - antivandal kamery nelze je rozbít, jsou vhodné pro bytové domy apod. | Dodáváme kamerový systém na Slovensku, ochrana kanceláří, instalace alarmů | Kamerový systém dohlédne na Váš majetek odkudkoli | Kamerové systémy po celé ČR, kvalitní komponenty jsou základ úspěšného nasazení. Zabezpečení a ostrahu zajistí kamerové systémy Frýdek-Místek pro instalaci ve Frýdku Místku a okolí. | Pokud potřebujete strážit sklady nebo rodinný dům v Ostravě a okolí, namontujeme Vám kamerový systém Ostrava kvalitně a rychle. | Potřebujete malíře ? Doporučujeme malování Frýdek Místek provádí levné malířské práce. | Kamerové systémy pro rodinný dům |