Rozpoznání SPZ


CCTV kamery
Proč kamery
Kvalitní kamerový systém
Kamerové systémy
Kniha jízd
Alarmy do domu
Elektronická kniha jízd
Kamery HD-SDI
Alarmy do bytu
Jak vybrat kameru
Kamerové systémy Frýdek-Místek
Typy kamer
IPC kamery
Analogové a IP kamery
AHD kamery
Jak nainstalovat kamery
CCTV kamery
Rozpoznání SPZ
Speciální kamery
Instalace bezpečnostních kamer
Kamery v dopravě
Před instalací
Kamerový systém jako ochrana majetku
Inteligentní analýza
Ochrana bytového domu
Kamerové systémy ve vozidlech
Kamerové systémy Praha
Kamerové systémy Ostrava
Ochrana majetku
Kamerové systémy - proč
Kamery v baráku
Kamerová prevence
Bezpečnost pomocí kamer
Bezpečnostní cctv
Kamery

CCTV kamery

Rozpoznání SPZ

Aktuálně nabízené řešení pro rozpoznávání SPZ projíždějících vozidel není drahé, naopak je cenově velmi dostupné. Využití je opravdu široké, od hlídání parkovišť s automatickým vjezdem, kontrola přijíždějících vozidel do areálu firem, kde se brána automaticky otevře pro známé vozidla, sledování úsekového měření rychlosti, nebo pouze informativní zobrazení SPZ projíždějících aut.

Systém na rozpoznávání SPZ funguje na principu OCR (optické rozpoznávání znaků) tak, že na obraze z kamery umí nejdříve najít SPZ a následně převést obrázek na text, se kterým je možné dále pracovat. Vyspělý systém na zpracovatelském PC umí výsledky zapsat do textového souboru, MYSQL nebo MDB databáze. Protože jsou výsledky zapisovány v textové podobě do volně přístupné databáze, je možné program integrovat do různých aplikací. Kamery určené na rozpoznání SPZ by neměly sloužit jako kamery monitoringu, protože je zapotřebí aby SPZ zabírala alespoň 20-30% obrazu. Ideální je spojit kameru s indukční smyčkou nebo infra závorou pro ideální načasování zachycení SPZ.

Samotný software na PC ale poksytuje mnoho užitečných funkcí. Třeba veškeré exporty průjezdu konkrétní značky v daném období, nebo třeba možnost zapisování dodatečných údajů. Takže při příjezdu auto zastaví, systém automaticky rozezná SPZ vozidla a fyzická obsluha systému může připsat třeba jméno řidiče, jeho účel návštěvy a podobně. Protože pro známé vozidla se automaticky brána otevře, nebude je nikdo zdržovat. Manuální zápis účelu návštěvy proběhne pouze v případě cizích vozidel.

Celý areál firmy je tak střežen a majitele ani zaměstnance nikdo nezdržuje. Ideální pro výrobní firmy, kde se pohybuje velké množství přijíždějících dodavatelských vozů. Díky automatickému rozpoznání SPZ není možné kamerový systém Frýdek-Místek oklamat.

Další výbornou finkcní je měření času stráveného v areálu. POkud nějaké cizí auto bude v prostoru firmy příliš dlouho, může to znamenat bezpečnostní problém. Systém tak vyhlásí poplach a ostraha areálu adekvátně zareaguje a dané auto najde a zkontroluje, kde se nachází řidič a zda je v pořádku.

Vlastnosti systému

  • úspěšnost 97% a to i při těžko čitelném SPZ
  • různé grafické exporty s možností několika kritérií (opakující se auta, auta podle okresů, států a pod.)
  • ukládání do databáze s časem, datem, úspěšností rozpoznání, země SPZ s možností vyhledávání
  • otevřená platforma - libovolně upravovatelný na míru podle požadavků a potřeb zákazníka
  • možnost připojení LCD panelu
  • možnost připojení semaforu

Integrace rozpoznání SPZ

Při rozpoznání značky přijíždějícího vozidla otevřeme bránu, takýže může auto bez výrazného zpomalení projet do areálu. Tím ale integrace pro ostatní kamerové systémy nekončí. Protože se také možné měřit rychlost v daném úseku pomocí dvou kamer, je nutné rozpoznání provést hodně rychle. Námi doporučovaný systém umí rozeznat jedoucí vozidlo do rychlosti 250 km/h, to je samozřejmě dostatečné. Samotná bezpečnostní kamer pro rozpoznání SPZ ale slouží pouze pro tento účel. Pokud je zapotřebí sledovat také okolí vozu, musíme isntalovat další IP nebo analogové kamery.

Tím se ze systému stane ucelný komplexní kamerový systém. Přes webový přístup uživatel sleduje veškeré rozpoznané auta včetně náhledové fotky. To už je velmi pohodlné využití. Jistě se ptáte, jak drahý takový kamerový bezpečnostní systém na rozpoznání SPZ je. Budete překvapeni, ale dá se pořídit už od 50 tis Kč. To není moc a využití je opravdu velké.

Kamery, které se na rozpoznávání SPZ používají jsou ale dost specifické. Nutný je samozřejmě kvalitní obraz a to při jakémkoli počasí. Proto se používá jednoduchý trik. Obraz je vždy černobílý a vždy je pořízen kamerou, která má zapnutý infra přísvit. Tím se docílí odstranění vlivu změny slunečního svitu a zároveň oslnění od vozidel, které míří svými světlomety přímo do kamery. Jako technické parametry kamery je tedy důležité, že jsou to IP nebo AHD kamery s vysokým rozlišením a ostrým obrazem.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Petr Maxim
Chci kamerový systém na rodinný dům, máte doporučení na spoelhlivou firmu ?
Iva
chceme kamery do našeho naneláklu, máte něco skladem ?
Honza
Ahoj, doporučíte nějaký dobrý a levný kamerový systém na kontrolu baráku ? Děkuji :)
kapitan
kamery mame na chalupe a jsem v klidu. zaroven je k tomu ale potreba alarm za par korun !
dinam80
Taky jsme potřebovali kamery, jsme kousek od Ostravy. Našli jsme kamerovesystemyostrava.cz. Mě i manželov se líbil přístup, technik přijel na prohlídku a pak jsme instalovali.
Jana
Mame novy dum v Ostrave a chci nejake kamery, Doporucte prosimm dobrou firmu dekuji Jana Mala.
František Shnáněl
My máme kamery od www.kamerovysystem.cz a šlaou dobře. Takže doporučuju skusit to tam.
Jindra Polach
Nemate tip na nejakou spolehlivou firmu co umi kamery instalovat ? potrebuju si to dan do moji firmy.dekuji

Kamerové systémy - antivandal kamery nelze je rozbít, jsou vhodné pro bytové domy apod. | Dodáváme kamerový systém na Slovensku, ochrana kanceláří, instalace alarmů | Kamerový systém dohlédne na Váš majetek odkudkoli | Kamerové systémy po celé ČR, kvalitní komponenty jsou základ úspěšného nasazení. Zabezpečení a ostrahu zajistí kamerové systémy Frýdek-Místek pro instalaci ve Frýdku Místku a okolí. | Pokud potřebujete strážit sklady nebo rodinný dům v Ostravě a okolí, namontujeme Vám kamerový systém Ostrava kvalitně a rychle. | Potřebujete malíře ? Doporučujeme malování Frýdek Místek provádí levné malířské práce. | Kamerové systémy pro rodinný dům |