Jak nainstalovat kamery


CCTV kamery
Proč kamery
Kvalitní kamerový systém
Kamerové systémy
Kniha jízd
Alarmy do domu
Elektronická kniha jízd
Kamery HD-SDI
Alarmy do bytu
Jak vybrat kameru
Kamerové systémy Frýdek-Místek
Typy kamer
IPC kamery
Analogové a IP kamery
AHD kamery
Jak nainstalovat kamery
CCTV kamery
Rozpoznání SPZ
Speciální kamery
Instalace bezpečnostních kamer
Kamery v dopravě
Před instalací
Kamerový systém jako ochrana majetku
Inteligentní analýza
Ochrana bytového domu
Kamerové systémy ve vozidlech
Kamerové systémy Praha
Kamerové systémy Ostrava
Ochrana majetku
Kamerové systémy - proč
Kamery v baráku
Kamerová prevence
Bezpečnost pomocí kamer
Bezpečnostní cctv

CCTV kamery

Jak nainstalovat kamery

Kvalita kamerOvládání programu, vyhledávání záznamu - tady je další důvod, proč ne DVR ani levný kamerový systém. Námi dodávaný kamerový systém je velice jednoduchý na obsluhu, zvládne ji i počítačový laik. Vyhledávání v záznamech je také jednoduché a rychlé - pouhým jedním kliknutím myši na den v kalendáři a posunem kurzoru po časové ose. Má velice užitečnou funkci rychlé vyhledávání, aktivuje se kliknutím do obrazu požadované kamery. Zobrazí se malé okno a poslední zaznamenaná událost. Ostatní kamerové systémy, které jsem měl možnost vidět, jsou proti tomuto systému složité na ovládání a k záznamu je třeba se proklikat spoustou menu, případně i zadat čas a datum. DVR je na ovládání suveréně nejhorší - všechny se ovládají čtyřmi kurzorovými tlačítky na předním panelu!

Ukázky stejných záběrů pořízených pomocí různých průmyslových kamer. Vše je nahráno z jednoho místa, část za jasného dne, část za úplné tmy. Posuďte sami, jaké kamery použijete pro Váš kamerový systém.

PC-32 - jednoduchá obsluha, rychlé vyhledávání v záznamech | Levný kamerový systém - složitější obsluha, k záznamům vede velice trnitá cesta | DVR - naprosto nepoužitelné

Další užitečné funkce kamerového systému PC-32, které u levných systémů nebo DVR jsou většinou za příplatek nebo vůbec: nastavení každé kamery zvlášť (fps, rozlišení, detekce pohybu...); uložení části záznamu na DVD např. pro policii v případě krádeže; uložení části záznamu na disk; tisk nebo uložení zastaveného obrazu; přístup přes LAN a internet; přidávání uživatelů a omezení jejich práv (např. vrátný může mít přístup ke všem kamerám mimo kanceláře, nemůže měnit nastavení); log s výpisem všech událostí a manipulací se systémem; zobrazení na více monitorech a tv; připojení na zabezpečovací systém (např. při ztrátě signálu z kamery) atd.

Typy kamerLze koupit už za 500,- Kč, ale pozor - nic za pětistovku nemůže fungovat jako dobrá bezpečnostní kamera. Aby se kamera dala použít jako oko kamerového systému, musí splňovat základní požadavky: Snímací čip kamery musí být CCD nikoliv CMOS, které mají nižší citlivost, kvalitu a rozlišení.

Rozlišení zmiňované levné kamery bývá třeba jen 330 tv řádků - pak na záznamu nepoznáte naprosto nic, jen barevné fleky. Stojí to pak za instalaci ? Určitě ne, to raději nekupujte a neinstalujte vůbec žádné kamery. Použitelné rozlišení je alespoň 700 tv řádků.

Citlivost znamená, za jaké intenzity světla kamera „uvidí” - použitelná citlivost je 0,01 Lux a méně. Použijete-li levnou kameru s citlivostí např. 1 Lux nebo vyšší, neuvidí bez přídavného osvětlení ani za špatného počasí venku, neuvidí v interiérech, provozovnách atd. Dnes je již standard infra přísvit pro zlepšení obrazu v naprosté tmě.

Závěrka by měla být dostatečně rychlá, aby zvládala i velkou světelnou intenzitu - 1/100 000 s.

Objektiv - to, co kamera uvidí, tedy jaký úhel záběru bude mít, případně jak daleko uvidí udává parametr ohnisková vzdálenost. Je výhodné použít objektiv s proměnlivou ohniskovou vzdáleností, který lze přesně doladit podle vašich požadavků. Dalším parametrem u objektivů je jeho světelnost - F, kde platí čím menší číslo (např. 1,2) tím lepší světelnost = lepší viditelnost při špatných světelných podmínkách. Clona objektivu by měla být automatická, kdy naopak při extrémě velké světelné intenzitě propustí do kamery optimální množství světla.

Žádejte především ukázky z prodávaných kamer, abystě měli jistotu, že uvidíte co potřebujete.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Petr Maxim
Chci kamerový systém na rodinný dům, máte doporučení na spoelhlivou firmu ?
Iva
chceme kamery do našeho naneláklu, máte něco skladem ?
Honza
Ahoj, doporučíte nějaký dobrý a levný kamerový systém na kontrolu baráku ? Děkuji :)
kapitan
kamery mame na chalupe a jsem v klidu. zaroven je k tomu ale potreba alarm za par korun !
dinam80
Taky jsme potřebovali kamery, jsme kousek od Ostravy. Našli jsme kamerovesystemyostrava.cz. Mě i manželov se líbil přístup, technik přijel na prohlídku a pak jsme instalovali.
Jana
Mame novy dum v Ostrave a chci nejake kamery, Doporucte prosimm dobrou firmu dekuji Jana Mala.
František Shnáněl
My máme kamery od www.kamerovysystem.cz a šlaou dobře. Takže doporučuju skusit to tam.
Jindra Polach
Nemate tip na nejakou spolehlivou firmu co umi kamery instalovat ? potrebuju si to dan do moji firmy.dekuji

Kamerové systémy - antivandal kamery nelze je rozbít, jsou vhodné pro bytové domy apod. | Dodáváme kamerový systém na Slovensku, ochrana kanceláří, instalace alarmů | Kamerový systém dohlédne na Váš majetek odkudkoli | Kamerové systémy po celé ČR, kvalitní komponenty jsou základ úspěšného nasazení. Zabezpečení a ostrahu zajistí kamerové systémy Frýdek-Místek pro instalaci ve Frýdku Místku a okolí. | Pokud potřebujete strážit sklady nebo rodinný dům v Ostravě a okolí, namontujeme Vám kamerový systém Ostrava kvalitně a rychle. | Potřebujete malíře ? Doporučujeme malování Frýdek Místek provádí levné malířské práce. | Kamerové systémy pro rodinný dům |