Kamery v dopravě


CCTV kamery
Proč kamery
Kvalitní kamerový systém
Kamerové systémy
Kniha jízd
Alarmy do domu
Elektronická kniha jízd
Kamery HD-SDI
Alarmy do bytu
Jak vybrat kameru
Kamerové systémy Frýdek-Místek
Typy kamer
IPC kamery
Analogové a IP kamery
AHD kamery
Jak nainstalovat kamery
CCTV kamery
Rozpoznání SPZ
Speciální kamery
Instalace bezpečnostních kamer
Kamery v dopravě
Před instalací
Kamerový systém jako ochrana majetku
Inteligentní analýza
Ochrana bytového domu
Kamerové systémy ve vozidlech
Kamerové systémy Praha
Kamerové systémy Ostrava
Ochrana majetku
Kamerové systémy - proč
Kamery v baráku
Kamerová prevence
Bezpečnost pomocí kamer
Bezpečnostní cctv

CCTV kamery

Kamery v dopravě

Kamery ve vozidlech

Kontrola provozu v dopravních prostředcích je ve světe naprosto normální. Třeba v autobusech slouží kamerový systém k přehledu řidiče aby přesně věděl, co se děje před vozidlem nebo za vozidlem. Proto je provoz daleko bezpečnější a také rychlejší.

Kamery ve vozidlech jsou ale specifické. Prostředí provozu v autobusech nebo tramvajích je hodně agresivní. Především ve smyslu otřesů vozidla a možného poškození cestujícími. Proto se pro vozidla a dopravní prostředky vyrábí speciální kamerové systémy z odolných materiálů a jednotlivé komponenty jsou odolné proti otřesům. Samotné kamery jsou v antivandal provedení a do vozidla se montuje pomocí alespoň šesti šroubů. Kabeláž se ke kameře připojuje pomocí svorkovnice, která se zajišťuje jednak šrouby ale také se zalívá do plastového krytu. Právě ten zvyšuje odolnost proti otřesům a ochrání obraz proti známým "duchům" v obraze. Jedná se o speciální bezpečnostní kamery s vodotěsným provedením.

DVR záznamové zařízení je také speciální. Opět se musí jednat o přístroj, který používá pouze kvalitní komponenty a elektronika je uložena na gumových kolících, které eliminují vibrace. Kryt videorekordéru se napevno připevní do prostoru vozidla a díky volnému uložení se při jízdě přes nerovnosti vyrovnávají nárazy. Nahrávání záznamu je nejlepší provádět na SSD disky nebo na USB paměti. Ty nemají naprosto žádné aktivní části a jsou vhodné do dopravních prostředků.

Napájení pro kamerové systémy ve vozidlech se jednoduše vezme přímo z dopravního prostředku. Autobus nebo tramvaj i vlak má napájení vhodné a to přímo 12V nebo některé vozidla také 230V takže připojení je naprosto snadné a přímočaré. Záložní zdroje se většinou nepoužívají, protože baterie, které jsou v autobuse apod stačí a dokážou napájet celý kamerový systém dostatečně dlouho.

Monitor má k dispozici řidič, ale také cestující. Řidič se může dívat na všechny kamery a jednoduše mezi nimi přepínat. Před zavřením dveří u vlaku jednoduše zkontroluje, že je prostor kolem nástupních prostorů volný, že již všichni vystoupili a podobně. Pro cestující je možné promítat obraz z kamery v pohledu směru jízdy, u letadel je běžný obraz ze spodu letadla ve směru letu apod. Veškeré tyto videa jsou pro cestující zajímavé a slouží především pro pobavení a jako konkurenční výhoda oproti ostatním.

Závěr

Cena kamerového bezpečnostního systému do vozidel je větší. Důvodů je několik. Především proto, že je nutné mít specální komponenty, které provoz vydrží. Dnes se již i v těchto prostředcích využívají hlavně IP kamery pro svůj kvalitní obraz. Kamerové systémy v dopravních prostředcích mají určitě budoucnost. Chrání majetek i bezpečí cestujících i dopravních podniků a záznamy mohou pomoct i policii. Určitě platí, že v této oblasti je naprosto podstatné zakoupit kvalitní materiál a komponenty, které jsou pro daný provoz určeny, jinak bude nutné každou chvíli něco opravovat.Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Petr Maxim
Chci kamerový systém na rodinný dům, máte doporučení na spoelhlivou firmu ?
Iva
chceme kamery do našeho naneláklu, máte něco skladem ?
Honza
Ahoj, doporučíte nějaký dobrý a levný kamerový systém na kontrolu baráku ? Děkuji :)
kapitan
kamery mame na chalupe a jsem v klidu. zaroven je k tomu ale potreba alarm za par korun !
dinam80
Taky jsme potřebovali kamery, jsme kousek od Ostravy. Našli jsme kamerovesystemyostrava.cz. Mě i manželov se líbil přístup, technik přijel na prohlídku a pak jsme instalovali.
Jana
Mame novy dum v Ostrave a chci nejake kamery, Doporucte prosimm dobrou firmu dekuji Jana Mala.
František Shnáněl
My máme kamery od www.kamerovysystem.cz a šlaou dobře. Takže doporučuju skusit to tam.
Jindra Polach
Nemate tip na nejakou spolehlivou firmu co umi kamery instalovat ? potrebuju si to dan do moji firmy.dekuji

Kamerové systémy - antivandal kamery nelze je rozbít, jsou vhodné pro bytové domy apod. | Dodáváme kamerový systém na Slovensku, ochrana kanceláří, instalace alarmů | Kamerový systém dohlédne na Váš majetek odkudkoli | Kamerové systémy po celé ČR, kvalitní komponenty jsou základ úspěšného nasazení. Zabezpečení a ostrahu zajistí kamerové systémy Frýdek-Místek pro instalaci ve Frýdku Místku a okolí. | Pokud potřebujete strážit sklady nebo rodinný dům v Ostravě a okolí, namontujeme Vám kamerový systém Ostrava kvalitně a rychle. | Potřebujete malíře ? Doporučujeme malování Frýdek Místek provádí levné malířské práce. | Kamerové systémy pro rodinný dům |