AHD kamery


CCTV kamery
Proč kamery
Kvalitní kamerový systém
Kamerové systémy
Kniha jízd
Alarmy do domu
Elektronická kniha jízd
Kamery HD-SDI
Alarmy do bytu
Jak vybrat kameru
Kamerové systémy Frýdek-Místek
Typy kamer
IPC kamery
Analogové a IP kamery
AHD kamery
Jak nainstalovat kamery
CCTV kamery
Rozpoznání SPZ
Speciální kamery
Instalace bezpečnostních kamer
Kamery v dopravě
Před instalací
Kamerový systém jako ochrana majetku
Inteligentní analýza
Ochrana bytového domu
Kamerové systémy ve vozidlech
Kamerové systémy Praha
Kamerové systémy Ostrava
Ochrana majetku
Kamerové systémy - proč
Kamery v baráku
Kamerová prevence
Bezpečnost pomocí kamer
Bezpečnostní cctv

CCTV kamery

AHD kamery

Co to je AHD ?AHD znamená Analog High Definition. Je to nový technologický standard pro kamerové systémy CCTV. Aktuálně technický standard AHD podporuje rozlišení kamer 1,3Mpix a 2Mpix. Stejně tak záznamové zařízení podporuje až 1080p. AHD se na trhu objevil ke konci roku 2014 a má tendenci nahradit starý analogový systém.

Jaký typ kabeláže se používá pro AHD ?AHD bezpečnostní kamery jsou připojeny k záznamovému zařízení stejně jako analogové kamery pomocí koaxiálního kabelu a vytváří tak komplexní kamerové systémy. Výrobci doporučují kabely RG59 nebo RG6 od renomovaného dodavatele.
Jedna z výhod AHD kamer je, že oproti HD-SDI (další Full HD analogový systém) je možné provozovat AHD kamery na daleko větší vzdálenost kabeláže. Při použití kvalitních koaxiálních kabelů mohou AHD bezpečnostní kamery pracovat až na 400 metrů.
Další výhodou AHD kamer je také využití UTP kabelu s pomocí speciálních převodníků. Vzdálenost je až 320 metrů.

Rozdíl mezi AHD a 960HNíže najdete porovnání obrazu z kamery 960H, tedy analogová kamera a pak následuje AHD kamera. Rozdíl je patrný na první pohled, protože analogová kamera má pouze 900 TV řádků, kdežto AHD kamera má rozlišení 1,3Mpix.

Ukázka z 960H kameryObrázek z vnitřních testovacích prostor, který produkuje 960H analogová kamera.


Ukázka z AHD kameryObrázek z vnitřních testovacích prostor, který snímá AHD bezpečnostní kamera.


Nahradí AHD kamery starší analogové ?Jednoduše řečení - uvidíme. Prozatím se zdá, že by AHD mohlo nahradit analogové bezpečnostní kamerové systémy. Ceny jsou velmi přijatelné, veškeré provedení kamer je také k dispozici (venkovní, vnitřní, skryté apod.).

Na druhou stranu, již od roku 2007 se předpokládá, že analogové kamery se přestanou instalovat. Prozatím se tak stále nestalo, přestože všichni předpokládali nástup IP technologie. Některé montážní firmy ale neumí prostředí počítačových sítí a nastavení a IP kamerám zkrátka nerozumí. Také cena prozatím neklesla na úroveň analogových kamer. A je to i logické, protože každá IP kamera musí obraz kompletně zpracovávat a převádět na digitální. Procesor v IP kameře proto musí mít daleko vyšší výkon, než u AHD kamer a je tím pádem také dražší.

Kolem roku 2010 se na trhu začínají prosazovat HD-SDI kamerové systémy Český Těšín, které slibují snadnou instalaci oproti IP kamerám. Cena je také příznivější, ale také stále dražší než starší analogy. Nevýhodou HD-SDI kamer je omezená délka možné kabeláže. Druhou velkou nevýhodou je neexistence video převodníků a nemožnost nasadit HD-SDI kamery na UTP kabeláž.

AHD technologie má šanci obě zmíněné technologie (IP i HD-SDI) překonat, protože jednak není omezena délkou kabeláže, její instalace není náročná a je možné využít UTP kabeláž. AHD bezpečnostní kamery jsou cenově na velmi podobné úrovni jako analogové. Nyní je to na výrobcích záznamových zařízení, kteří musí dodávat kvalitní softwarové prostředí a jednoduché ovládání u svých záznamových zařízení, které jsou určeny pro AHD bezpečnostní kamery.

Při zlepšování stávajících analogových kamerových systémů se hodí typ záznamového zařízení, které kombinuje připojení jak AHD kamer, tak analogových. Upgradovat tak můžeme jenom důležité místa v daném prostoru.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Petr Maxim
Chci kamerový systém na rodinný dům, máte doporučení na spoelhlivou firmu ?
Iva
chceme kamery do našeho naneláklu, máte něco skladem ?
Honza
Ahoj, doporučíte nějaký dobrý a levný kamerový systém na kontrolu baráku ? Děkuji :)
kapitan
kamery mame na chalupe a jsem v klidu. zaroven je k tomu ale potreba alarm za par korun !
dinam80
Taky jsme potřebovali kamery, jsme kousek od Ostravy. Našli jsme kamerovesystemyostrava.cz. Mě i manželov se líbil přístup, technik přijel na prohlídku a pak jsme instalovali.
Jana
Mame novy dum v Ostrave a chci nejake kamery, Doporucte prosimm dobrou firmu dekuji Jana Mala.
František Shnáněl
My máme kamery od www.kamerovysystem.cz a šlaou dobře. Takže doporučuju skusit to tam.
Jindra Polach
Nemate tip na nejakou spolehlivou firmu co umi kamery instalovat ? potrebuju si to dan do moji firmy.dekuji

Kamerové systémy - antivandal kamery nelze je rozbít, jsou vhodné pro bytové domy apod. | Dodáváme kamerový systém na Slovensku, ochrana kanceláří, instalace alarmů | Kamerový systém dohlédne na Váš majetek odkudkoli | Kamerové systémy po celé ČR, kvalitní komponenty jsou základ úspěšného nasazení. Zabezpečení a ostrahu zajistí kamerové systémy Frýdek-Místek pro instalaci ve Frýdku Místku a okolí. | Pokud potřebujete strážit sklady nebo rodinný dům v Ostravě a okolí, namontujeme Vám kamerový systém Ostrava kvalitně a rychle. | Potřebujete malíře ? Doporučujeme malování Frýdek Místek provádí levné malířské práce. | Kamerové systémy pro rodinný dům |