Před instalací


CCTV kamery
Proč kamery
Kvalitní kamerový systém
Kamerové systémy
Kniha jízd
Alarmy do domu
Elektronická kniha jízd
Kamery HD-SDI
Alarmy do bytu
Jak vybrat kameru
Kamerové systémy Frýdek-Místek
Typy kamer
IPC kamery
Analogové a IP kamery
AHD kamery
Jak nainstalovat kamery
CCTV kamery
Rozpoznání SPZ
Speciální kamery
Instalace bezpečnostních kamer
Kamery v dopravě
Před instalací
Kamerový systém jako ochrana majetku
Inteligentní analýza
Ochrana bytového domu
Kamerové systémy ve vozidlech
Kamerové systémy Praha
Kamerové systémy Ostrava
Ochrana majetku
Kamerové systémy - proč
Kamery v baráku
Kamerová prevence
Bezpečnost pomocí kamer
Bezpečnostní cctv
Kamery
Ochrana stavby

CCTV kamery

Před instalací

Rozmístění kamer

Jako první by si měl zákazník rozmyslet, co přesně si přeje kamerovým systémem střežit. Pokud se jedná o rodinný dům nebo komerční budovu, tak je vhodné, aby si nakreslil půdorys objektu a zakreslil si, co je pro něj nejdůležitější na hlídání (zahradní domek, tepelné čerpadlo, parkovací místo, brána,...). Jedná-li se o hlídání vnitřních prostor, je situace obdobná.

Kamery

IPC kamery mají kvalitní rozlišení a jsou plne digitální. Obraz se posílá po počítačové síti a výhodou je velké množství kamer i pro velké kamerové systémy.

Umístění nahrávacího zařízení

Nahrávací zařízení je vhodné umístit do nějaké zabezpečené místnosti, kde je přívod napájení 230V a popřípadě i internetová zásuvka (pro možnost vzdáleně se připojit a sledovat záznam). V komerčních budovách se jedná o serverovnu nebo nějakou jinou technickou místnost. V rodinném domě pak o technickou místnost nebo půdu. Výhodné je také umístit nahrávací zařízení do RACKu, který jej chrání proti poničení a také není vidět změť kabelů ležící někde pod stolem.

Kabeláž

Než o samotné typy kabelů se jedná o způsob tahání. Zda budou kabely umístěné v lištách a tím pádem budou na očích nebo se elegantně zasekají pod omítku nebo schovají do podhledů. V případě, že se budou zasekávat, tak musí zákazník počítat s prašností a nepořádkem při realizaci. Zato se pak může kochat pohledem na zdi, které nehyzdí lišty. Další důležitá věc co se kabeláže týče je její délka. Pro IP kamery by neměla překročit 80m a pro analogové 300m. Bezpečnostní kamery se mohou připojit také bezdrátově pomocí WiFi na velké vzdálenosti.

Záznam

Zákazník by měl mít přibližnou představu, kolik dní záznamu chce uchovávat. Jedna hodina záznamu z jedné 2MPx kamery zabírá přibližně 800MB, takže na 1TB HDD se vejde měsíc nepřetržitého záznamu. V případě čtyř 2MPx kamer to je jeden týden. Tuto dobu lze prodloužit, pokud se nastaví v nahrávacím zařízení nahrávat jen v případě pohybu před kamerou. Větší doba záznamu se dá realizovat pomocí diskových polí, kamerový systém Frýdek Místek instaluje i velké diskové pole o velikosti několika desítek gigabajtů.

Záložní baterie (UPS)

Dobré je taky myslet na zálohu v případě výpadku proudu v podobě UPS. Při použití 650VA UPS pro systém čtyř kamer, je zajištěno napájení na dobu přesahující půl hodiny (v případě, že je vypnutý monitor). Na první pohled se to zdá jako krátká doba, ale pro výpadek proudu v případě sabotáže to zákazník ocení.

Alarmy Frýdek-Místek

Rozšíření ochrany majetku, které se sledují pomocí kamer je možné s instalací alarmy Frýdek Místek. Při narušení prostoru ochrany zákazník okamžitě dostane SMS nebo alarm zavolá. Na místo vyjede hlídka PCOa celý objekt zkontroluje.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Petr Maxim
Chci kamerový systém na rodinný dům, máte doporučení na spoelhlivou firmu ?
Iva
chceme kamery do našeho naneláklu, máte něco skladem ?
Honza
Ahoj, doporučíte nějaký dobrý a levný kamerový systém na kontrolu baráku ? Děkuji :)
kapitan
kamery mame na chalupe a jsem v klidu. zaroven je k tomu ale potreba alarm za par korun !
dinam80
Taky jsme potřebovali kamery, jsme kousek od Ostravy. Našli jsme kamerovesystemyostrava.cz. Mě i manželov se líbil přístup, technik přijel na prohlídku a pak jsme instalovali.
Jana
Mame novy dum v Ostrave a chci nejake kamery, Doporucte prosimm dobrou firmu dekuji Jana Mala.
František Shnáněl
My máme kamery od www.kamerovysystem.cz a šlaou dobře. Takže doporučuju skusit to tam.
Jindra Polach
Nemate tip na nejakou spolehlivou firmu co umi kamery instalovat ? potrebuju si to dan do moji firmy.dekuji

Kamerové systémy - antivandal kamery nelze je rozbít, jsou vhodné pro bytové domy apod. | Dodáváme kamerový systém na Slovensku, ochrana kanceláří, instalace alarmů | Kamerový systém dohlédne na Váš majetek odkudkoli | Kamerové systémy po celé ČR, kvalitní komponenty jsou základ úspěšného nasazení. Zabezpečení a ostrahu zajistí kamerové systémy Frýdek-Místek pro instalaci ve Frýdku Místku a okolí. | Pokud potřebujete strážit sklady nebo rodinný dům v Ostravě a okolí, namontujeme Vám kamerový systém Ostrava kvalitně a rychle. | Potřebujete malíře ? Doporučujeme malování Frýdek Místek provádí levné malířské práce. | Kamerové systémy pro rodinný dům |