Inteligentní analýza


CCTV kamery
Proč kamery
Kvalitní kamerový systém
Kamerové systémy
Kniha jízd
Alarmy do domu
Elektronická kniha jízd
Kamery HD-SDI
Alarmy do bytu
Jak vybrat kameru
Kamerové systémy Frýdek-Místek
Typy kamer
IPC kamery
Analogové a IP kamery
AHD kamery
Jak nainstalovat kamery
CCTV kamery
Rozpoznání SPZ
Speciální kamery
Instalace bezpečnostních kamer
Kamery v dopravě
Před instalací
Kamerový systém jako ochrana majetku
Inteligentní analýza
Ochrana bytového domu
Kamerové systémy ve vozidlech
Kamerové systémy Praha
Kamerové systémy Ostrava
Ochrana majetku
Kamerové systémy - proč
Kamery v baráku
Kamerová prevence
Bezpečnost pomocí kamer
Bezpečnostní cctv

CCTV kamery

Inteligentní analýza

Inteligentní analýza v kamerových systémech

Inteligentní analýza obrazu je soubor množství různých funkcí pro kamerové systémy Ostrava, které vyhodnocují specifické požadavky pro identifikaci v obraze v případě, že již nestačí pouhé nahrávání záznamu. Jestliže se zvolí správné použití funkce pro inteligentní analýzu, lze ve výsledku rychle vyhodnocovat požadované parametry z obrazu a v závislosti na tomto vyhlásit alarm či jinou činnost, která upozorní obsluhu kamerového systému. Tyto sofistikované systémy využívající tyto funkce inteligentní analýzy dokáží reagovat daleko rychleji a přesněji na více kamerách najednou než je možné u lidského operátora a proto se začaly tyto funkce rychleji zavádět do provozu reálného provozu. Některé z těchto funkcí lze používat přímo na kameře, bez nutnosti nahrávacího zařízení, pro jiné složitější je nutno mít již spolupracující komplet kamera - nahrávací zařízení, které společně tyto funkce inteligentní analýzy vyhodnocují. Funkce pro inteligentní analýzu se v základu dělí na marketingové a bezpečnostní dle toho pro jaké účely jsou využívány.

Marketingová analýza nevyžaduje takovou přesnost, protože v případě vadného rozpoznání nebo nějaké odchylky ve vyhodnocení, nedochází k bezpečnostnímu riziku. Pro marketing je nejčastěji používanou funkcí inteligentní analýzy tzv. teplotní mapa např. prodejny a nebo počítání lidí např. pro vstup a výstup z prodejny. Tyto funkce se používají nejčastěji v jednotlivých prodejnách a také přímo v prostorech velkých obchodních domů či řetězců. Pro přesnější zjištění např. poměru počet nakupujících / provedených nákupů lze použít funkci počítání lidí. Díky výstupům pro teplotní mapu, lze získat přehled o pohybu osob a díky tomu přizpůsobit rozmístění a typ zboží pro lepší rozprostření osob v prostoru. Výstup teplotní mapy je barevná mapa, ve které je vidět pohyb lidí v daných snímaných úsecích. Čím více lidí úsekem projde nebo se v daném úseku zdrží, tím červenější dané místo bude.

Bezpečnostní funkce inteligentní analýzy jsou již funkce, které řeší bezpečnostní alarmy a hlídají sledovaný prostor dle požadovaných parametrů. Nejčastěji se v praxi používá vyhodnocení vstupu do kontrolované zóny nebo směrové překročení pomyslné čáry pro kamerový systém Ostrava.

Některé funkce inteligentní analýzy

- detekce překročení pomyslné čáry
- detekce vstupu do hlídané oblasti tzv. vstup do zóny
- detekce opuštění hlídané oblasti tzv. opuštění zóny
- detekce přibytí předmětu v hlídané oblasti tzv. zanechaný předmět
- detekce zmizení předmětu z hlídané oblasti tzv. odcizený předmět
- detekce manipulace s kamerou tzv. změna scény
- detekce davu
- detekce maskování objektivu tzv. ztráta viditelnosti
- detekce a vyhodnoceni SPZ
- detekce obličeje
- měření teploty
a další.

Tyto výše uvedené funkce inteligentní analýzy lze kombinovat a nebo dodatečnými parametry dodefinovat např. minimální a maximální velikost objektu, inteligentní detekce zvířete a člověka.

V celkovém pohledu je jedno, zda se bavíme o bezpečnostních nebo marketingových funkcích inteligentní analýzy protože platí, že s rozšiřujícím se trhem kamerových systémů a zvyšováním požadavků na tyto systémy se vytvářejí stále nové a lepší sofistikované systémy rozšířené o funkce, které byly kdysi doménou SCI-FI žánru a umělá inteligence pro vyhodnocování obrazových dat již dávno není nereálnou představou. Hlavní výhodou dnešní doby je, že díky rychlému pokroku je již spoustu kdysi nedostupných funkcí inteligentní analýzy implementováno v základních řadách kamer pro kamerový systém, které jsou cenově dostupné pro širší skupinu zákazníků. Nejdůležitější je si ale uvědomit, že ani nejlepší funkce inteligentní analýzy nefungují se 100% úspěšností a proto nemohou plně nahradit člověka v koncovém mechanizmu rozhodování. Na toto si ještě budeme musit chvíli počkat.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Petr Maxim
Chci kamerový systém na rodinný dům, máte doporučení na spoelhlivou firmu ?
Iva
chceme kamery do našeho naneláklu, máte něco skladem ?
Honza
Ahoj, doporučíte nějaký dobrý a levný kamerový systém na kontrolu baráku ? Děkuji :)
kapitan
kamery mame na chalupe a jsem v klidu. zaroven je k tomu ale potreba alarm za par korun !
dinam80
Taky jsme potřebovali kamery, jsme kousek od Ostravy. Našli jsme kamerovesystemyostrava.cz. Mě i manželov se líbil přístup, technik přijel na prohlídku a pak jsme instalovali.
Jana
Mame novy dum v Ostrave a chci nejake kamery, Doporucte prosimm dobrou firmu dekuji Jana Mala.
František Shnáněl
My máme kamery od www.kamerovysystem.cz a šlaou dobře. Takže doporučuju skusit to tam.
Jindra Polach
Nemate tip na nejakou spolehlivou firmu co umi kamery instalovat ? potrebuju si to dan do moji firmy.dekuji

Kamerové systémy - antivandal kamery nelze je rozbít, jsou vhodné pro bytové domy apod. | Dodáváme kamerový systém na Slovensku, ochrana kanceláří, instalace alarmů | Kamerový systém dohlédne na Váš majetek odkudkoli | Kamerové systémy po celé ČR, kvalitní komponenty jsou základ úspěšného nasazení. Zabezpečení a ostrahu zajistí kamerové systémy Frýdek-Místek pro instalaci ve Frýdku Místku a okolí. | Pokud potřebujete strážit sklady nebo rodinný dům v Ostravě a okolí, namontujeme Vám kamerový systém Ostrava kvalitně a rychle. | Potřebujete malíře ? Doporučujeme malování Frýdek Místek provádí levné malířské práce. | Kamerové systémy pro rodinný dům |