Kamerové systémy ve vozidlech


CCTV kamery
Proč kamery
Kvalitní kamerový systém
Kamerové systémy
Kniha jízd
Alarmy do domu
Elektronická kniha jízd
Kamery HD-SDI
Alarmy do bytu
Jak vybrat kameru
Kamerové systémy Frýdek-Místek
Typy kamer
IPC kamery
Analogové a IP kamery
AHD kamery
Jak nainstalovat kamery
CCTV kamery
Rozpoznání SPZ
Speciální kamery
Instalace bezpečnostních kamer
Kamery v dopravě
Před instalací
Kamerový systém jako ochrana majetku
Inteligentní analýza
Ochrana bytového domu
Kamerové systémy ve vozidlech
Kamerové systémy Praha
Kamerové systémy Ostrava
Ochrana majetku
Kamerové systémy - proč
Kamery v baráku
Kamerová prevence
Bezpečnost pomocí kamer
Bezpečnostní cctv

CCTV kamery

Kamerové systémy ve vozidlech

Kamerové systémy v dopravě jsou nedílnou součástí zabezpečení přeprav osob. A to jak soukromé, tak veřejné. Dnes není nic výjimečného, že autobusy, metra či vlaky jsou vybaveny bezpečnostními kamerami se záznamem.
Pokud se bavíme o autobusech, jedná se o nejjednodušší situaci, protože jak kamery, tak nahrávací zařízení je v jednom prostoru. Celý problém kamerových systémů v dopravě se tak eliminuje na fakt, jak protáhnout kabeláž od kamer k nahrávacímu zařízení. Což je ostatně nejsložitější problém v jakémkoli případě. Pokud se kamery instalují do již postaveného vozidla, jde o problematickou práci, jak odstranit krytí stěn, kudy vést kabeláž, jak vše zpět upevnit a podobně. Ideální je proto kabeláž připravit již při stavbě vozidla.
Pokud instalujeme kamery do metra, vlaku a podobně, situace je ještě komplikovanější. Protože tyto vozidla jsou obecně dlouhá, mají vagóny, které je nutné snadno odpojovat a zapojovat, musíme vyřešit způsob napojení kabeláže mezi jednotlivými vozy. Tyto spoje pak musí být velice snadno udržovatelné a servisovatelné. Což vyžaduje využití vhodných konektorů, které jsou zvyklé na hrubé zacházení, především tedy při odpojování a zapojování vozů, tyto spoje musí být vodotěsné a odolné vůči otřesům.
Celkově jsou otřesy vozidla to nejhorší pro elektroniku. Stejné je to pro kamery a záznamové zařízení. Samotné kamery nejsou až takový problém, protože nemají žádnou volně pohybující se součástku. Je tak spíše nutné se řídit tvarem kamery a vhodností pro daný prostor vnitřní kabiny autobusu, vaku nebo tramvaje. Do venkovních prostor kolem tramvaje se například instaluje kamera, která má tvar tubusu a prakticky splývá s povrchem tramvaje. To má jednak výhodu, že příliš neruší ale je také perfektně antivandal provedení. Složitější je situace se záznamovým zařízení pro vozidla. To musí být ve speciálním provedení, které odolá otřesům. V nedávné době se používaly pevné disky pro záznam videa, které měly pohyblivé součásti a proto bylo prakticky nutné, aby záznamové zařízení mělo samo o sobě odpružení a gumové uchycení tak, aby se eliminovaly otřesy. Dnes se pro záznam používá SSD disk, který je prakticky něco jako flash disk. Tedy nemá žádnou pohyblivou část a zároveň nevadí, pokud se mírně třese. Nicméně je stále nutné, aby bylo nahrávací zařízení uloženo ve speciálních krabicích, vyložených například molitanem nebo alespoň gumovými antivibračními podložkami.

Obraz z kamer téměř vždy vede také k řidiči, aby měl přehled o dění ve vozidle, pokud bude potřeba. Pouze v případě nějakého incidentu se záznam z vozidla přenáší také na centrálu dopravního podniku, kde může dispečer video uložit a dále s ním pracovat. Displej u řidiče je většinou jen malý a náhledový, protože za jízdy nemůže rušit a slouží tak pouze pro rychlé nahlédnutí při výstupu či nástupu do vozidla. Video lze na dispečink přenést jak přes internet, tak pomocí SD karty, kterou je možné vložit do nahrávacího zařízení.
Při samotné instalaci je nutné myslet tako na pozdější servis všech komponent pro kamerový systém Praha. Všechny součásti musí být snadno přístupné a to jak vnitřku, tak z vnějšku vozidla.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Petr Maxim
Chci kamerový systém na rodinný dům, máte doporučení na spoelhlivou firmu ?
Iva
chceme kamery do našeho naneláklu, máte něco skladem ?
Honza
Ahoj, doporučíte nějaký dobrý a levný kamerový systém na kontrolu baráku ? Děkuji :)
kapitan
kamery mame na chalupe a jsem v klidu. zaroven je k tomu ale potreba alarm za par korun !
dinam80
Taky jsme potřebovali kamery, jsme kousek od Ostravy. Našli jsme kamerovesystemyostrava.cz. Mě i manželov se líbil přístup, technik přijel na prohlídku a pak jsme instalovali.
Jana
Mame novy dum v Ostrave a chci nejake kamery, Doporucte prosimm dobrou firmu dekuji Jana Mala.
František Shnáněl
My máme kamery od www.kamerovysystem.cz a šlaou dobře. Takže doporučuju skusit to tam.
Jindra Polach
Nemate tip na nejakou spolehlivou firmu co umi kamery instalovat ? potrebuju si to dan do moji firmy.dekuji

Kamerové systémy - antivandal kamery nelze je rozbít, jsou vhodné pro bytové domy apod. | Dodáváme kamerový systém na Slovensku, ochrana kanceláří, instalace alarmů | Kamerový systém dohlédne na Váš majetek odkudkoli | Kamerové systémy po celé ČR, kvalitní komponenty jsou základ úspěšného nasazení. Zabezpečení a ostrahu zajistí kamerové systémy Frýdek-Místek pro instalaci ve Frýdku Místku a okolí. | Pokud potřebujete strážit sklady nebo rodinný dům v Ostravě a okolí, namontujeme Vám kamerový systém Ostrava kvalitně a rychle. | Potřebujete malíře ? Doporučujeme malování Frýdek Místek provádí levné malířské práce. | Kamerové systémy pro rodinný dům |