Instalace bezpečnostních kamer


CCTV kamery
Proč kamery
Kvalitní kamerový systém
Kamerové systémy
Kniha jízd
Alarmy do domu
Elektronická kniha jízd
Kamery HD-SDI
Alarmy do bytu
Jak vybrat kameru
Kamerové systémy Frýdek-Místek
Typy kamer
IPC kamery
Analogové a IP kamery
AHD kamery
Jak nainstalovat kamery
CCTV kamery
Rozpoznání SPZ
Speciální kamery
Instalace bezpečnostních kamer
Kamery v dopravě
Před instalací
Kamerový systém jako ochrana majetku
Inteligentní analýza
Ochrana bytového domu
Kamerové systémy ve vozidlech
Kamerové systémy Praha
Kamerové systémy Ostrava
Ochrana majetku
Kamerové systémy - proč
Kamery v baráku
Kamerová prevence
Bezpečnost pomocí kamer
Bezpečnostní cctv

CCTV kamery

Instalace bezpečnostních kamer

Instalace (montáž) kamerového bezpečnostního systému a jeho náročnost

Mechanická instalace kamerového systému není až tak náročná jak se zdá, důležitá je šikovnost kutila, běžné nářadí a spojovací materiál pro uchycení kamer a kabeláže k nim.

Kamery se šroubojí na pevný podklad a to svislý, vodorovný případně diagonální, protože většina kamer má možnost nastavení směrování. Každá kamera (krome IP kamer s PoE) ma zakončení se dvěmi konektory, jeden slouží pro napájení kamery a druhý pro připojení k nahrávacímu zařízení. Jaké kamery vybrat najdete na webu www.videocctv.cz.

Videorekordér nevyžaduje žádnou složitou montáž. Je to v podstate jen krabice obsahujici záznamové médium a opatřeno konektory pro připojení do počítačové sítě, případně pro připojení kamer, monitoru, TV, alarmů apod. Je pouze třeba připojit potřebné konektory na správné vstupy a zařízení zapojit do elektrické sítě. Nahrávací zařízení následně po správném nastavení parametrů provádí nahrávání obrazového záznamu z kamer, které lze následně prohledávat, přehrávat a zálohovat mimo toto zařízení.

Nahrávací zařízení se standardně dodává bez pevného disku. Pevný disk je potřeba dokoupit zvlášť o patřičné kapacitě, která je závíslá od počtu kamer, typu záznamu, počtu dní uložení záznamu apod. Instalace pevného disku je jednoduchá, většina eShopů vám však pevný disk na požádání před expedicí nainstaluje bez větších problémů.

Možností propojení jednotlivých komponent kamerového systému

Jednotlivé části pro kamerové systémy se propojují dle typu kamerového bezpečnostního systému. Pokud máte kamerový systém s IP kamerami, provádí se zapojeni pomocí UTP kabelu do nejbližší části počítačové sítě a kabel lze použít s pomoví PoE redukcí také přímo k napájení kamery.

Pokud se jedná o analogový nebo HDSDI kamerový bezpečnostní systém, je potřeba použít koaxiální kabel, případně UTP kabel s potřebným typem redukcí, které mohou obsahovat zároveň i napájení kamery a přenos zvuku. Délka možné kabeláže se liší podle typu kamer a prostředí zapojení.

Závěr

Výběr kamerového bezpečnostního systému a instalace jednotlivých komponent neni složitá, ale je třeba si uvědomit, že pokud nemáte přehled v technologiích kamerevých systémů a např. u IP kamer elementární základy počítačových sítí, může se takováto instalace stát vaší noční můrou s hromadou vyhozených peněz. Proto je potřeba si před zakoupením kamerového systému přečíst aspoň základní informace o kamerových systémech, rozhodnout se jakou oblast a co chci kamerami zabezpečit a podle toho se rozhodnout jakou technologii kamerového systému chci použít. Dnes již vám také jsou schopni poradit na eShopech před nákupem kamerového systému.Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Petr Maxim
Chci kamerový systém na rodinný dům, máte doporučení na spoelhlivou firmu ?
Iva
chceme kamery do našeho naneláklu, máte něco skladem ?
Honza
Ahoj, doporučíte nějaký dobrý a levný kamerový systém na kontrolu baráku ? Děkuji :)
kapitan
kamery mame na chalupe a jsem v klidu. zaroven je k tomu ale potreba alarm za par korun !
dinam80
Taky jsme potřebovali kamery, jsme kousek od Ostravy. Našli jsme kamerovesystemyostrava.cz. Mě i manželov se líbil přístup, technik přijel na prohlídku a pak jsme instalovali.
Jana
Mame novy dum v Ostrave a chci nejake kamery, Doporucte prosimm dobrou firmu dekuji Jana Mala.
František Shnáněl
My máme kamery od www.kamerovysystem.cz a šlaou dobře. Takže doporučuju skusit to tam.
Jindra Polach
Nemate tip na nejakou spolehlivou firmu co umi kamery instalovat ? potrebuju si to dan do moji firmy.dekuji

Kamerové systémy - antivandal kamery nelze je rozbít, jsou vhodné pro bytové domy apod. | Dodáváme kamerový systém na Slovensku, ochrana kanceláří, instalace alarmů | Kamerový systém dohlédne na Váš majetek odkudkoli | Kamerové systémy po celé ČR, kvalitní komponenty jsou základ úspěšného nasazení. Zabezpečení a ostrahu zajistí kamerové systémy Frýdek-Místek pro instalaci ve Frýdku Místku a okolí. | Pokud potřebujete strážit sklady nebo rodinný dům v Ostravě a okolí, namontujeme Vám kamerový systém Ostrava kvalitně a rychle. | Potřebujete malíře ? Doporučujeme malování Frýdek Místek provádí levné malířské práce. | Kamerové systémy pro rodinný dům |