Jak nainstalovat kamery


CCTV kamery
Proč kamery
Kvalitní kamerový systém
Kamerové systémy
Kniha jízd
Alarmy do domu
Elektronická kniha jízd
Kamery HD-SDI
Alarmy do bytu
Jak vybrat kameru
Kamerové systémy Frýdek-Místek
Typy kamer
IPC kamery
Analogové a IP kamery
AHD kamery
Jak nainstalovat kamery
CCTV kamery
Rozpoznání SPZ
Speciální kamery
Instalace bezpečnostních kamer
Kamery v dopravě
Před instalací
Kamerový systém jako ochrana majetku
Inteligentní analýza
Ochrana bytového domu
Kamerové systémy ve vozidlech
Kamerové systémy Praha
Kamerové systémy Ostrava

CCTV kamery

Jak nainstalovat kamery

Kvalita kamerOvládání programu, vyhledávání záznamu - tady je další důvod, proč ne DVR ani levný kamerový systém. Námi dodávaný kamerový systém je velice jednoduchý na obsluhu, zvládne ji i počítačový laik. Vyhledávání v záznamech je také jednoduché a rychlé - pouhým jedním kliknutím myši na den v kalendáři a posunem kurzoru po časové ose. Má velice užitečnou funkci rychlé vyhledávání, aktivuje se kliknutím do obrazu požadované kamery. Zobrazí se malé okno a poslední zaznamenaná událost. Ostatní kamerové systémy, které jsem měl možnost vidět, jsou proti tomuto systému složité na ovládání a k záznamu je třeba se proklikat spoustou menu, případně i zadat čas a datum. DVR je na ovládání suveréně nejhorší - všechny se ovládají čtyřmi kurzorovými tlačítky na předním panelu!

Ukázky stejných záběrů pořízených pomocí různých průmyslových kamer. Vše je nahráno z jednoho místa, část za jasného dne, část za úplné tmy. Posuďte sami, jaké kamery použijete pro Váš kamerový systém.

PC-32 - jednoduchá obsluha, rychlé vyhledávání v záznamech | Levný kamerový systém - složitější obsluha, k záznamům vede velice trnitá cesta | DVR - naprosto nepoužitelné

Další užitečné funkce kamerového systému PC-32, které u levných systémů nebo DVR jsou většinou za příplatek nebo vůbec: nastavení každé kamery zvlášť (fps, rozlišení, detekce pohybu...); uložení části záznamu na DVD např. pro policii v případě krádeže; uložení části záznamu na disk; tisk nebo uložení zastaveného obrazu; přístup přes LAN a internet; přidávání uživatelů a omezení jejich práv (např. vrátný může mít přístup ke všem kamerám mimo kanceláře, nemůže měnit nastavení); log s výpisem všech událostí a manipulací se systémem; zobrazení na více monitorech a tv; připojení na zabezpečovací systém (např. při ztrátě signálu z kamery) atd.

Typy kamerLze koupit už za 500,- Kč, ale pozor - nic za pětistovku nemůže fungovat jako dobrá bezpečnostní kamera. Aby se kamera dala použít jako oko kamerového systému, musí splňovat základní požadavky: Snímací čip kamery musí být CCD nikoliv CMOS, které mají nižší citlivost, kvalitu a rozlišení.

Rozlišení zmiňované levné kamery bývá třeba jen 330 tv řádků - pak na záznamu nepoznáte naprosto nic, jen barevné fleky. Stojí to pak za instalaci ? Určitě ne, to raději nekupujte a neinstalujte vůbec žádné kamery. Použitelné rozlišení je alespoň 700 tv řádků.

Citlivost znamená, za jaké intenzity světla kamera „uvidí” - použitelná citlivost je 0,01 Lux a méně. Použijete-li levnou kameru s citlivostí např. 1 Lux nebo vyšší, neuvidí bez přídavného osvětlení ani za špatného počasí venku, neuvidí v interiérech, provozovnách atd. Dnes je již standard infra přísvit pro zlepšení obrazu v naprosté tmě.

Závěrka by měla být dostatečně rychlá, aby zvládala i velkou světelnou intenzitu - 1/100 000 s.

Objektiv - to, co kamera uvidí, tedy jaký úhel záběru bude mít, případně jak daleko uvidí udává parametr ohnisková vzdálenost. Je výhodné použít objektiv s proměnlivou ohniskovou vzdáleností, který lze přesně doladit podle vašich požadavků. Dalším parametrem u objektivů je jeho světelnost - F, kde platí čím menší číslo (např. 1,2) tím lepší světelnost = lepší viditelnost při špatných světelných podmínkách. Clona objektivu by měla být automatická, kdy naopak při extrémě velké světelné intenzitě propustí do kamery optimální množství světla.

Žádejte především ukázky z prodávaných kamer, abystě měli jistotu, že uvidíte co potřebujete.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Honza
Ahoj, doporučíte nějaký dobrý a levný kamerový systém na kontrolu baráku ? Děkuji :)
kapitan
kamery mame na chalupe a jsem v klidu. zaroven je k tomu ale potreba alarm za par korun !
dinam80
Taky jsme potřebovali kamery, jsme kousek od Ostravy. Našli jsme kamerovesystemyostrava.cz. Mě i manželov se líbil přístup, technik přijel na prohlídku a pak jsme instalovali.
Jana
Mame novy dum v Ostrave a chci nejake kamery, Doporucte prosimm dobrou firmu dekuji Jana Mala.
František Shnáněl
My máme kamery od www.kamerovysystem.cz a šlaou dobře. Takže doporučuju skusit to tam.
Jindra Polach
Nemate tip na nejakou spolehlivou firmu co umi kamery instalovat ? potrebuju si to dan do moji firmy.dekuji

Kamerové systémy - antivandal kamery nelze je rozbít, jsou vhodné pro bytové domy apod. | Dodáváme kamerový systém na Slovensku, ochrana kanceláří, instalace alarmů | Kamerový systém dohlédne na Váš majetek odkudkoli | Kamerové systémy po celé ČR, kvalitní komponenty jsou základ úspěšného nasazení. Zabezpečení a ostrahu zajistí kamerové systémy Frýdek-Místek pro instalaci ve Frýdku Místku a okolí. | Pokud potřebujete strážit sklady nebo rodinný dům v Ostravě a okolí, namontujeme Vám kamerový systém Ostrava kvalitně a rychle. | Potřebujete malíře ? Doporučujeme malování Frýdek Místek provádí levné malířské práce. | Kamerové systémy pro rodinný dům |